Yanıtla

51 Yorumlar on "13. Bölüm – Drone (Quadcopter) Nasıl Uçurulur? – Sezon Finali"

Bildirim
avatar

Sırala:   en yeni | en eski | en çok oylanan
Muhammed
Ziyaretçi
2 yıl 11 ay önce

Sezon finali olması üzücü gerçekten çok iyi bir program kendim de Elektrik-Elektronik mühendis adayı olduğum için ilgimi çekiyor 🙂

sedat
Ziyaretçi
sedat
2 yıl 10 ay önce

çok yazık oldu byle bir programın bitmesine çok çok üzüldüm fuck the system

Mehmet Bozkurt
Ziyaretçi
Mehmet Bozkurt
2 yıl 10 ay önce

Ağlıycam yaw özledim şimdiden 🙁

Özkan Özarslan
Editor
Özkan Özarslan
2 yıl 10 ay önce

Her şey güzel olacak. 🙂

Eray Bektaş
Ziyaretçi
Eray Bektaş
2 yıl 10 ay önce
Arduino + solar ve Li-on pil şarjı ile ilgili soru ?? Şuanda uğraşmakta olduğum bir proje var bahçemizin aydınlatmasını güneş panelinden elde ettiğim enerjiyi; -Li-on pilde depolamak -Arduinoyu li-on’dan çalıştırmak istiyorum (Daha sonra arduino yerine devreye aktaracağım) Arduinoyu ldr ile ışığa duyarlı yaptım gece yanıp gündüz sönmesini sağlıyorum. Güneş panelleri ile ilgili bir bilgim yok arduinoyu çalıştırabilecek kadar enerjiyi li-on ile verdiğimi varsayalım ***SORUNLAR*** -Arduino’yu çalıştırabilecek bir Li-on’u şarj etmek için nasıl bir güneş paneli kullanmalıyım ? -Elimde 1,5v’luk bir güneş paneli var herhangi bir pili yavaş yavaş şarj edebileceğimi düşünmüştüm fakat yanılmışım sanırım muhtemelen bir regulator yardımı ile şarj… Read more »
pusat berk
Ziyaretçi
pusat berk
2 yıl 8 ay önce

Türk İşi Merhaba,sahildeki basit metal dedektörü çok hoşuma gitti devresini paylaşırmısınız?
Sevgiler.Kolay Gelsin.

mesut
Ziyaretçi
mesut
2 yıl 8 ay önce

Yeni bölümler ne zaman başlıyor

Ahmet
Ziyaretçi
2 yıl 8 ay önce

Abi yeni sezonunuz ne zaman özledim sizleri yeni sezonda sizden bi riçam var abi şuan üzerinde çalıştğım güzel bi projem var suyun ayrıştırarak hidrojen üretiyorum bu hidrojen le istersem kaynak yapmayı istersemde depolayıp araçımda kullanmayı düşünüyorum. Hidrojenle ilgili bir proje yaparsanız kendimi geliştiriçem şimdiden teşekkürler herkese

Özkan Özarslan
Editor
Özkan Özarslan
2 yıl 8 ay önce

Aman dikkat!!!
Ürettiğin hidrojeni hemen kullanmakta bir sorun yok ama depolamak çok tehlikeli. Bütün güvenlik önlemlerini aldığından, yeterli araştırmaları yaptığından emin olmadan işe başlamayın.

ozan
Ziyaretçi
ozan
2 yıl 6 ay önce

atmosferik elektrik olarak söylediğiniz sistem çalıştı mı? Eğer çalıştıysa ne kadar yükseğe çıkarmak gerekti? Google da aradım ama bulamadım yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

ERAY
Ziyaretçi
ERAY
2 yıl 3 ay önce

Bir ödevim var metal dedektörlerinin çalışma prensibi, faraday akımları ile ilgili. Tubitak’ ın projelerinden birini yaptım ”Türk işi” programı sezon finali bölümünde sahilde kullandığınız bir dedektör var onun devresini sitede bulamadım mümkünse siteye ekler misiniz?

Ali DÖRTLEMEZ
Ziyaretçi
Ali DÖRTLEMEZ
2 yıl 1 ay önce

Özkan abi yaptıgın uçağı da paylaşabilr misiniz acaba? çok hosuma gitti yapmayı denemek istiyorum

Batuhan
Ziyaretçi
Batuhan
1 yıl 11 ay önce

Murat abi bu bölümde gösterdiğin gibi bi şarj aleti yapmaya çalışıyorum. Bi sorunla karşılaştım. Düşük voltajı yükseltmek için usb çıkışı olan 5v 600 ma çıkış veren regülatör kartı aldım. Usb ile çalışan cihazlar çalışıyor ama telefon şarj etme olmuyor. Anladığım kadarıyla data pinlerine bir şey yapılması gerekiyor sanırsam önlem koymuşlar gibi. İnternette birkaç şey gördüm ama hangisi daha doğru olur emin olamadım. Aksilik çıkmasın diye soruyorum sana. Ne yapmam gerekiyor?

fatih
Ziyaretçi
fatih
1 yıl 8 ay önce

Merhaba Plevne Anadolu lisesi okul dergisi için röpörtaj yapabilmemiz mümkünmü acaba?

Emre
Ziyaretçi
Emre
1 yıl 8 ay önce

Merhabalar. Bir sorum olacaktı. Cevaplarsanız çok sevinirim. Bir adet EEG biosensörum var(Emotiv veya Neurosky degil.Biosensorun kendisi). Bu sensörün iki adet çıkışı bulunmakta. Çıkışlardan birisini 3 lü elektektrot kablosuyla beyin dalgalarını almak için ön beyin yani alın bölgesine diğer çıkışı ise USB kablo bağlantısı ile arduino uno ya ve arduinoyu da aynı anda bir PC ye bağlayıp beyin dalgalarını kullanarak kodlama yapacağım. Acaba bu tarz bir kurulum insan sağlığı açısından bir sorun oluşturur mu ve kurulum sizce doğru mudur? Ayrica eeg sensöründeki veriyi okumak için önerebileceğiniz bir yol veya arayüz var mı? Şimdiden teşekkürler.

Kulandığım eeg sensörü şu şekildedir:
https://store.plux.info/bitalino-sensors/12-electroencephalography-eeg-sensor.html

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa
1 yıl 8 ay önce

Abi 13.bölümde plajda kullandığınız dedektörün yapımını anlatır mısın ? Lütfen

Mehmet Tayyip
Ziyaretçi
Mehmet Tayyip
1 yıl 6 ay önce

Havanın ve yerin arasındaki potansiyel enerjiden elektrik üretmeyi deniycektiniz ama videoda bu projenin sonucu gösterilmedi. Bende merak ettim yerle hava arasındaki bu potansiyel enerji farkından elektrik nasıl üretiliyor analatabilirmisiniz?

NUH ZAKİR
Ziyaretçi
NUH ZAKİR
1 yıl 6 ay önce

konu ile alakası yok ama cevaplarsanız sevinirim. Bakır ruloyu görünce aklıma geldi. Şimdi izlediğim bir kaç yerde fırçasız motor yapıyorlardı. Anlam veremediğim nokta daha doğrusu idrak edemediğim şey şu ;
Siz daha iyi biliyorsunuz bu bakır tellerin incelik ölçüleri var bu bir…. ikinci olarak bakırın sarıldığı panel diyelim , panel var..
Panel sayısı değişiyor 2-3-4 hatta 12 li gördüm bir de bakırın kalınlığı değişiyor… Bu ikisi arasında nasıl bir orantı var acaba? panel sayısı ve bakır kalınlığı arttıkça rpm hızı mı artıyor ? yani bilmiyorum öğrenmek istiyorum.Saygılar.

Koray Aslan
Ziyaretçi
Koray Aslan
1 yıl 6 ay önce
Öncelikle Murat abi merhaba, bir lise 2. sınıf öğrencisi olarak yaptıklarınızı büyük bi heyecanla ve başkalarına da ilham vermesi umuduyla zevkle izliyorum,2. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.Ben ve arkadaşlarım da okulumuzda kurduğumuz mekatronik klubünde birer robotik meraklısı olarak mini sumo , çizgi izleyen gibi ardunio projeleri üretiyoruz.Bu sene de farklı olarak bir insansı robot projesine giriştik.Ve genel olarak pic proglamlama ve mikro denetleyiciler kullanıldığını gördük.Sence bu sistem ardunio ile kurulabilir mi , önerdiğin bir servo modeli var mı ve en önemlisi de iskeleti 3D baskıdan ziyade satın almak sorun çıkarır mı?Bu arada Sizden de bir humanoid projesi bekliyoruz 2. sezonda 🙂 Değerli… Read more »
Turgay
Ziyaretçi
Turgay
1 yıl 4 ay önce

Merhaba.murat abi kırmızı saşeli olan dronun maliyeti ne kadar çok ilgimi çekti

Turgay
Ziyaretçi
Turgay
1 yıl 4 ay önce

Murat abi bide ben siz kk2 kullanıyorsunuz
Bende arduino kullanırsam sağlıklı olur mu
Dengeyi sağlar mı

MEHMET
Ziyaretçi
MEHMET
1 yıl 3 ay önce

Murat abi bu malzemelerin tahminen toplam fiyatı ne kadardır projem varda yapmam lazım

Ahmet Can Turan
Ziyaretçi
Ahmet Can Turan
1 yıl 18 gün önce

Merhaba Murat abi şöyle bişe yapmak işstiyorum otomatşk balık yemi makinesi fakat 555 entegresiyle yapmak istiyorum yuvarlak bi kapak koycam onun ortasına dc motor bağlicam fakat bunu çok düşük süre açıp kapamam lazım yani bi düz bi ters döndürcem hemde çok düşük süre olcak bunu nasıl yapabilirim? Bide şöyle düşündüm hergün aynı saatte yem varmesi için çalar saatin hoperlöre bağlı olan kablolarınını koparıp yaptığım devreyi onla beslesem işe yararmı ? .

Ahmet can tokgöz
Ziyaretçi
Ahmet can tokgöz
11 ay 5 gün önce

Abi ben drone yaptim fakat havadayken donunce onu arkasi karısiyo ve saga solu belli olmuyo naparsam duzelir yani havada sabit kalsin donmesin kendi eksenindr

wpDiscuz